Producenci
Promocje
Komplet Pościeli Bawełna 140x200 cm Rower
Komplet Pościeli Bawełna 140x200 cm Rower
85,89 zł 70,89 zł
szt.
Komplet Pościeli Bawełna 140x200 cm Windows Pustynia
Komplet Pościeli Bawełna 140x200 cm Windows Pustynia
77,89 zł 55,89 zł
szt.
Komplet Pościeli Bawełna 160x200 cm Windows Pustynia
Komplet Pościeli Bawełna 160x200 cm Windows Pustynia
77,89 zł 55,89 zł
szt.
Jak często powinniśmy prać pościel? Mikrobiologia odpowiada na to pytanie. 4

Co ile powinniśmy prać pościel? Mikrobiologia odpowiada na to pytanie.

Każdy z nas kiedyś się zastanawiał, czy pościel należy już zmienić. Jak powszechnie wiadomo, każdy człowiek jest mniej wyczulony na zapachy, które ciągle go otaczają - a to oznacza, że nie do końca jesteśmy w stanie stwierdzić czy zapach w sypialni jest wciąż świeży :)

Wychodzę do Was moi mili z odpowiedzią i zdrową radą w tym temacie! Ponieważ w łóżku spędzamy ok. 1/3 życia należałoby zadbać o to aby nasze ciało mogło wypocząć i zregenerować się właściwie. Warunki estetyczne odgrywają tu wielką rolę, ale warto również zwrócić uwagę na aspekt higieniczny. Wszelkiego rodzaju drobnoustroje (baterie i grzyby), a także roztocza znajdują się wszędzie. Nie ma w tym nic złego do chwili w której, te niekorzystne dla naszego zdrowia nie namnożą się w zbyt dużej ilości. 

W "Journal of Allergy and Clinical Immunology" opisano wyniki badań, z których wynika, ze po przetestowaniu kilku tysięcy amerykańskich domów, w ponad 90% z nich znajdowały się co najmniej trzy wykrywalne alergeny. Kiedy alergeny znajdują się w miejscach, z którymi kontakt mają nasze błony śluzowe, mogą wywoływać reakcje alergiczne takie jak katar czy kichanie, nawet jeśli dana osoba nie zmaga się z alergią. To obciąża system immunologiczny organizmu i sprawia, że sen jest mniej wydajny. 

By tego uniknąć powinniśmy prać pościel i prześcieradła raz w tygodniu - radzi Philip Tierno, mikrobiolog z New York University School of Medicine. - Jeśli pogłaskałeś psa na ulicy, prawdopodobnie chcesz umyć ręce. A teraz wyobraź sobie że ta sytuacja analogicznie dotyczy Twojego łóżka i zadaj sobie pytanie, czy na pewno chcesz w tym spać.

Podobnie jest z ręcznikami. - Jeśli jesteśmy w stanie wysuszyć ręcznik całkowicie, to powinniśmy go używać nie więcej niż trzy razy -  mówi  Tierno, mikrobiolog. 

rodło: businessinsider.com]

 


[Pościel "Miś" 160x200 cm - w 884]

Komentarze do wpisu (4)

11 marca 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin Without Prescription huc.iebn.polskie-posciele.pl.hru.ti http://mewkid.net/who-is-xandra/

11 marca 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin 500mg guv.jlhp.polskie-posciele.pl.azj.ba http://mewkid.net/who-is-xandra/

30 kwietnia 2020

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Buy Amoxicillin Online 18 aos.oxlz.polskie-posciele.pl.xad.of http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

30 kwietnia 2020

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg ktg.bcfb.polskie-posciele.pl.hxc.ol http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

Informacja o formach płatności

W trosce o zdrowie naszych klientów oraz kurierów, wyłączyliśmy czasowo możliwość płatności przy odbiorze w kurierskich formach dostawy takich jak DPD/FedEx i Pocztex 48. Płatność za pobraniem jest możliwa tylko w przypadku odbioru w paczkomatach InPost.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl